Ventiliuojami fasadai

tvirti, atsparūs ir estetiški

Šie fasadai pasižymi lengvu, greitu, paprastu, švariu ir pigiu montavimu nenaudojant jokių skiedinių. Todėl didesnė pinigų suma tenka kokybiškoms, ilgaamžėms medžiagoms ir mažesnė – apdailos darbams atlikti. Fasado apdaila gali būti atliekama visais metų laikais, net ir esant dideliems šalčiams.

Ventiliuojami fasadai pastatams vasarą padeda išlaikyti vėsą. Karštuoju metų laiku oro tarpas tarp apdailinių plokščių ir izoliacinio sluoksnio užtikrina natūralią fasado ventiliaciją, o apdailinės plokštės apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai leidžia sukurti komfortišką mikroklimatą patalpose, nenaudojant papildomų brangių kondicionavimo sistemų.

Ventiliuojamų fasadų sistema puikiai tinka nelygioms, sutrūkusioms ar suskilusioms sienoms. Ją sudaro:

  • metalinis arba medinis karkasas,
  • šilumos izoliacijos medžiagos,
  • apdailos medžiagos. Tam gali būti naudojamos cementinės plokštės, keraminės plytelės, akmuo, skalūnas, aliuminio plokštės.

Itin patogu ir tai, kad prieš įrengiant vėdinamą fasadą,, išorinei pastato sienai nereikalingas specialus paruošimas, taip pat ir tinkavimo darbai. Ventiliuojamas fasadas leidžia pašalinti:

  • visus mūrijimo defektus,
  • siūlių netikslumus,
  • sienų kreivumą,
  • įtrūkimus,
  • skilimus ar kitus pažeidimus.

Ventiliuojami fasadai ir jų sistema apsaugo nuo šiltnamio efekto susidarymo. Dėl garų difuzijos atsiradusi drėgmė netrukdomai išleidžiama iš pastato, nes fasado apdaila nėra prigludusi. Taip neblokuojamas drėgmės pasišalinimas, leidžiama pastatui „kvėpuoti“.

Naudojant naujiems pastatams tokia fasado apdaila padeda sumažinti energetines sąnaudas, reikalingas jų šildymui, taip pat optimizuoti išorinės sienos storį, taip sumažinant apkrovą pamatams.

Ventiliuojami fasadai pasižymi itin geromis termoizoliacinėmis, apsauginėmis ir estetinėmis savybėmis. Kitaip nei nutinkuotiems, šiems fasadams nereikia kosmetinio remonto (pavyzdžiui, dažymo, tinkavimo ir kt.). Norint grąžinti pirminę išvaizdą, įprastai juos pakanka tiesiog nuplauti aukšto slėgio vandens srove.

DUK

Tuomet, kai norima išvengti drėgmės atsiradimo konstrukcijoje arba suformuoti vizualiai patrauklią, ilgaamžišką pastato išvaizdą. Tokių fasadų įvairovė yra labai didelė.

Pastovi oro cirkuliacija fasado sistemoje sustabdo drėgmės patekimą į konstrukciją. Ventiliuojama fasado sistema atspari aplinkos poveikiui, todėl nepraranda estetinio vaizdo.

Ventiliuojami fasadai pasižymi universalumu, todėl yra tinkami visais atvejais.

Tokia išorinė apdaila yra tvirta, atspari aplinkos poveikiui ir dekoratyvi. Ji patikimai apsaugo visą konstrukciją ir patį pastatą nuo temperatūros pokyčių, vėjo, lietaus ar sniego. Drėgmė iš išorės nesikaupia konstrukcijoje ir nedaro jai įtakos.

Lyginant su nevėdinamu fasadu, ši sistema – brangesnė.

Darbus atlieka pastatų šiltinimo specialistai, kurie vadovaujasi fasado sistemos gamintojo rekomendacijomis. Tai leidžia užtikrinti pačius geriausius rezultatus.

Jie gyvenamosios tinka tiek gyvenamosios, tiek komercinės paskirties pastatams.

Tuomet, kai pastatas yra vietoje, kur nuolatos tvyro drėgmė, pasireiškia dideli temperatūrų svyravimai.

Pirmiausia prie sienos pritvirtinamas medinis arba metalinis karkasas, ant kurio bus tvirtinama termoizoliacinė vata. Prie suformuoto pagrindo pritvirtinami tašeliai ar metaliniai profiliai, kurie formuoja oro tarpą. Jeigu karkasas medinis, tai skersai tašelių tvirtinami grebėstai, ant kurių formuojama išorinė apdaila.

Pirkėjas turi žinoti, kokia apdailos medžiaga bus naudojama. Pagal ją bus vertinama fasado sistemos konstrukcija.

Specializuojamės tik fasadų šiltinimo ir apdailos darbuose, kas leidžia užtikrinti aukščiausią darbų kokybę. Turime ilgametę patirtį tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse. Aukštos kvalifikacijos darbuotojai naudoja tik patikrintas ir sertifikuotas fasadų sistemas.

Taip, nes tai ilgaamžė fasado sistema, nereikalaujanti priežiūros.

Atliekate statybų darbus, kuriems reikalingi ventiliuojami fasadai? Kreipkitės į patyrusius UAB „Kovenda“ specialistus – jie padės atrasti geriausią sprendimą, užtikrinantį proceso sklandumą ir puikų rezultatą.

KLAUSKITE

Taip