Storasluoksnis tinkas

Storasluoksnio fasadinio tinko sistema pasižymi aukštu energetiniu efektyvumu ir yra laidi vandens garams, todėl jie nesikaupia fasado viduje. Izoliacijai naudojama akmens vata, kurios storis sudaro 50–200 mm. Dekoratyvinis fasado sluoksnis formuojamas specialia įranga, kuria išgaunama speciali tekstūra (paviršius). Dėl savo ypač tvirtos struktūros storasluoksnė fasado sistema yra laikoma viena patvariausių ir ilgaamžiškiausių sistemų.

Ją sudaro tokie sluoksniai:

  • pagrindas,
  • ankeris (tvirtinimo elementas),
  • šiltinimo medžiaga (akmens vata),
  • metalinis arba stiklo audinio tinklas,
  • storasluoksnis tinkas (2–4 cm),
  • dekoratyvinis tinkas arba dažai.

Pagrindinis storasluoksnės fasado šiltinimo sistemos privalumas, lyginant su plonasluoksne, yra metalinių tvirtinimo elementų (tinklo ir ankerių) naudojimas. Tai jai suteikia didesnį mechaninį tvirtumą.

Šiltinimo sluoksnis storasluoksėje fasado šiltinimo sistemoje atlieka tik apšiltinimo funkciją, mechaninės apkrovos perduodamos ir paskirstomos metaliniu tinkleliu ir ankeriais. Pagrindinė pastarųjų funkcija – įtvirtinti norimoje vietoje montavimo elementų detales. Naudojimo principas paremtas stacionarios detalės įtvirtinimu jai skečiantis, sukant tvirtinimo varžtą arba įkalant kaištį. Ankeris tvirtai įsikabina į sieną ar kitą stacionarią konstrukciją.

Dar vienas storasluoksnio tinko pranašumas yra tas, jog jam nereikia iš anksto paruošti šiltinamo paviršiaus.

DUK

Storasluoksnis tinkas itin tinka tuomet, kai reikalingas didesnis fasado sistemos mechaninis tvirtumas. Jį užtikrina atitinkami tvirtinimo elementai – metalinis tinklelis ir ankeriai.

Ši fasadų sistema yra laidi vandens garams, todėl jie nesikaupia fasado viduje.

Storasluoksnė šiltinimo sistema netinkama norint apšiltinti karkasinius namus.

Ši sistema tinka drėgnoms patalpoms, be to, ją galima naudoti kaip baigiamąjį sluoksnį. Storasluoksnis tinkas yra atsparus šalčiui, patvarus, ilgaamžiškas ir energetiškai efektyvus. Labai patogu tai, kad jam nereikia išankstinio šiltinamo paviršiaus paruošimo.

Fasadų šiltinimo ir apdailos darbai gali būti atliekami tik šiltuoju metų sezonu (minimali paros temperatūra turėtų būti +5 laipsniai) arba pastolius apdengus plėvele ir naudojant šildytuvus. Dėl tokių sąlygų stipriai išauga sistemos kaina.

Darbus atlieka fasado šiltinimo specialistai, kuriais galite visiškai pasitikėti. Jie vadovaujasi fasado sistemos gamintojo rekomendacijomis – tai leidžia garantuoti geriausią rezultatą.

Storasluoksnis tinkas tinka tiek gyvenamosios paskirties, tiek komercinės paskirties pastatams.

Kadangi tinko storis 20–40 mm, jis tinka didelės apkrovos pastato sienoms. Šis aspektas turi būti įvertintas projekte.

Montuojama termoizoliacija tvirtinama specialiomis smeigėmis – laikikliais. Apšiltinus pastatą, pirmiausiai ruošiami angokraščiai, tvirtinamas metalinis tinklas. Vietas, kuriose galima įtempimų koncentracija (pvz., angokraščių ir sąramų sankirta), būtina papildomai sustiprinti tinklo atraižomis, jas klijuojant įstrižai kampuose.

Atlikus šiuos žingsnius, ant likusios plokštumos kabinamas tinklas. Ant metalinio sluoksnio purškiamas tinko sluoksnis. Priklausomai nuo pasirinktos apdailos (dažymo arba dekoratyvinės struktūros), pasiruošiama likusiems etapams

Ši fasado sistema turi būti įvertinta pastato projektavime.

Mūsų įmonė specializuojasi tik fasadų šiltinimo ir apdailos darbuose. Turime ilgametę patirtį tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse. Aukštos kvalifikacijos darbuotojai užtikrina geriausią rezultatą. Naudojame tik patikrintas ir sertifikuotas fasadų sistemas.

Taip, tai viena iš seniausių fasado sistemų.

Ieškote patikimo ir tvirto fasado šiltinimo sprendimo? Tuomet storasluoksnis tinkas gali būti tai, ko Jums reikia. Patyrusi ir darbus itin kruopščiai atliekanti UAB „Kovenda“ komanda pasiruošusi padėti. Pasirūpinkite lengvesniu statybų procesu paprastai ir greitai!

KLAUSKITE

Taip