Plonasluoksnis tinkas

fasadų šiltinimui ir apdailai

Šiuo metu vienas iš efektyviausių pastato fasado šiltinimo metodų yra kompleksinės fasado šilumos izoliacijos ir apdailos sistemos. Daugiasluoksnę sistemą sudaro:

  • šilumos izoliacijos klijavimo ir armavimo mišiniai,
  • gruntas,
  • apdailinis sluoksnis (dažai, dekoratyvinis tinkas, klinkerio plytelės).

Įrengiant šilumos izoliacijos sistemą ypač svarbus armuojamasis (apsauginis ir sutvirtinantis termoizoliacinių plokščių paviršių) sluoksnis. Geromis savybėmis turi pasižymėti ir jam naudojamas tinklas, taip pat glaistomasis mišinys. Šilumos izoliacijos sistemoms reikalingos aukštos kokybės apdailos dangos. Būtinos derančios ir viena kitą papildančios medžiagos, užtikrinančios atsparumą atmosferos poveikiui ir įtrūkimams, esant skirtingos prigimties deformacijoms.

Kokybiška, patikima šilumos izoliacija užtikrina ne tik plokščių, bet ir kitų fasado komponentų apsaugą. Tam gali būti naudojami:

  • skirtingos paskirties profiliai,
  • siūlių sandarinimo putos,
  • armavimo tinklai,
  • tinklai durų ir langų angokraščiams ar įvairiems mazgams įrengti..

Pagalbinių medžiagų naudojimas užtikrina darbų technologiškumą, ilgą sistemos eksploatacijos laiką ir jos termoizoliacinių savybių išsaugojimą.

Fasadų šiltinimo metodas – tai vienas iš efektyviausių būdų, padedančių sumažinti energijos sąnaudas, kurių reikia pastatams šildyti.

Plonasluoksnio tinko fasadai leidžia išspręsti daug problemų: apšiltinamas pastatas, suteikiama didelių galimybių architektūriniams ir estetiniams sprendimams.

DUK

Taikant tinkuojamąsias apšiltinimo sistemas, šiltinami individualių namų ir kitų pastatų fasadai. Šiltinimui naudojamos tokios medžiagos kaip akmens vata ir putų polistirolas.  Šios sistemos tinka tiek naujai statomiems, tiek renovuojamiems namams.

Priklausomai nuo pasirinktos apšiltinamosios medžiagos, tinkas gali būti visiškai nelaidus (kai naudojamas putų polistirolas)) arba laidus(apšiltinimui pasirinkus akmens vatą) vandens garams.

Ši sistema netinkama norint apšiltinti karkasinius namus.

Tinkamai įrengta apšiltinimo sistema sumažina šilumos nuostolius, o kartu ir šildymo išlaidas. Be to, taip pagerinama architektūrinė pastato išvaizda, patalpų mikroklimatą.

Fasadų šiltinimo ir apdailos darbai gali būti atliekami tik šiltuoju metų laiku (minimali paros temperatūra ne žemesnė nei +5 laipsniai) arba šaltuoju metų laiku pastolius apdengus plėvele ir naudojant šildytuvus, o tai stipriai padidina sistemos kainą.

Darbus atlieka fasado šiltinimo specialistai, vadovaudamiesi sistemos gamintojo rekomendacijomis.

Plonasluoksnis tinkas tinka tiek gyvenamosios, tiek komercinės paskirties pastatams.

Apšiltinimas putų polistirolu yra lengvas ir nesudaro didelės apkrovos sienoms, todėl fasadą galima klijuoti klinkerio, akmens masės plytelėmis. Kadangi šiltinimo putų polistirolu sistema santykinai mažai laidi vandens garams, taip apšiltintą fasadą galima apdailinti taip pat mažai vandens garams laidžiomis medžiagomis: klinkerio, akmens masės plytelėmis ar norimo dekoratyvinio tinko rūšimis ar nudažant.

Pagrindas, ant kurio tinkuojama, turi būti tvirtas, švarus ir lygus. Šilumą izoliuojančios plokštės prie pagrindo klijuojamos specialiais klijais.

Klijavimo būdas parenkamas įvertinus pagrindo lygumą, naudojamą apšiltinimo sistemą ir darbo sąlygas. Priklijuotos izoliacinės plokštės papildomai tvirtinamos smeigėmis. Po termoizoliacinės medžiagos klijavimo pirmiausiai armuojami kampai, po to – visa plokštuma.

Kai kuriose apšiltinimo vietose, tokiose kaip angokraščių ir sąramų sankirta, galima įtempimų koncentracija. Todėl jas būtina papildomai sustiprinti tinklelio atraižomis, klijuojant jas įstrižai kampuose.

Paviršius, kurie bus apklijuoti plytelėmis, reikia armuoti sustiprintu stiklo pluošto tinkleliu. Tokiais atvejais armavimo sluoksnis papildomai tvirtinamas smeigėmis su metaline vinimi. Prieš atliekant galutinę fasado apdailą, paviršius gruntuojamas gruntiniais dažais arba impregnavimo gruntais. Fasado apdailai naudojamos lauko darbams skirtos dekoratyvinio tinko ar dažų rūšys, klinkerio plytelės.

Pirkėjas turi žinoti, ar ši fasado sistema tinkama jo pastato konstrukcijai.

Mes specializuojamės tik fasadų šiltinimo ir apdailos darbuose. Turime ilgametę patirtį tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijoje. UAB „Kovenda“ komandą sudaro aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Dirbame tik su patikrintomis ir sertifikuotomis fasadų sistemomis.

Taip, viena iš pagrindinių to priežasčių – geras kainos ir kokybės santykis.

Ieškote efektyvaus sprendimo fasadų šiltinimui ir apdailai? UAB „Kovenda“ specialistai pasiruošę padėti. Kreipkitės – atsakysime į Jums rūpimus klausimus ir pasiūlysime optimalų sprendimą.

KLAUSKITE

Taip