Klinkerio plytų mūras arba apdailinis mūras

Klinkerio apdailinės plytos – statybinė ir apdailos medžiaga. Jomis padengtas namo fasadas pasižymi puikiomis estetinėmis ir termoizoliacinėmis savybėmis. Apdailinės plytos nesugeria drėgmės, sulaiko triukšmą, nereikalauja ypatingos priežiūros, todėl idealiai tinka fasado apdailai. Jis pasižymi ypatingu kietumu ir ilgaamžiškumu.

Tokia apdaila suteikia namui solidumo ir tinka įvairiems (tiek klasikiniams, tiek šiuolaikiškiems) įvaizdžiams kurti. Klinkerio plytos yra natūrali ir ilgaamžė medžiaga. Iš jo pagamintos plytos pasižymi atsparumu smūgiams ir gniuždymui. Dėl šios priežasties jos yra tinkamos naudoti net ir atšiauriomis oro sąlygomis. Apdailinės plytos yra išskirtinai atsparus šalčiui, rūgštims ir net šarmams. Todėl fasado apdaila ilgą laiką išlieka kaip nauja.

Orui pralaidi plytų struktūra užtikrina natūralų namo sienų „kvėpavimą“ – jos išgarina susikaupusią drėgmę ir gerai sulaiko šilumą. Todėl vasaros metu pastate palaikoma maloni vėsa. Žiemą tokios plytos namus apsaugo nuo staigaus atšalimo.

Klinkerio apdailinių plytų spalvų paletė labai plati. Priklausimai nuo norimo sukurti pastato įvaizdžio, galima rinktis nuo baltų, kreminių ar gelsvų iki ryškiai raudonų, rudų, pilkų ar juodų plytų. Jų spalva priklauso nuo:

  • kaitinimo temperatūros,
  • degimo laiko,
  • molio rūšies.

Klinkerinis mūras išsiskiria ne tik spalvų, bet ir paviršiaus tekstūrų gausa. Tai leidžia itin lengvai sukurti norimo stiliaus  fasado apdailą.

Renkantis klinkerio apdailines plytas verta žinoti, kad jos turi tam tikrą drėgmės įgeriamumo procentą. Kuo jis mažesnis, tuo plytos ilgaamžiškesnės. Lietuvoje parduodamų ir apdailai naudojamų plytų drėgmės įgeriamumo procentas įprastai svyruoja nuo 2 iki 20.

Klinkerio plytos net ir su didesniu drėgmės įgeriamumo procentu yra pakankamai ilgaamžės. Todėl jos puikiai tinka statant individualius namus. Plytos, pasižyminčios ypač mažu drėgmės įgeriamumo procentu, dažniausiai naudojamos specializuotiems pastatams, pvz. mokykloms, ligoninėms, bažnyčioms, ligoninėmsir panašiai.

DUK

Kai norima sukurti ne tik gražiai atrodantį, bet ir puikiomis techninėmis savybėmis pasižymintį fasadą.

Dėl pastovios oro cirkuliacijos fasado sistemoje apdailinis mūras sustabdo drėgmės patekimą į konstrukciją. Ši fasado sistema atspari aplinkos poveikiui, todėl laikui bėgant nepraranda estetinio vaizdo.

Jų yra išties daug: tai ilgaamžiškumas, didelis stipris gniuždant, estetiška išvaizda, atsparumas drėgmei, triukšmui, UV spinduliams, lengva priežiūra.

Klinkerinis apdailinis mūras pasižymi pakankamai aukšta kaina.

Visus reikalingus darbus atlieka šios srities  specialistai. Jie vadovaujasi fasado sistemos gamintojo rekomendacijomis, o tai leidžia pasiekti maksimaliai gerą rezultatą.

Ši fasado sistema tinka tiek gyvenamosios paskirties, tiek komercinės paskirties pastatams.

Jeigu pastatas yra vietoje, kur nuolat tvyro drėgmė, pasireiškia dideli temperatūrų svyravimai.

Klinkerio apdailinis mūras mūrijamas tipinio mūro principu – žemiau esančių plytų siūlės turi persidengti.

Ši fasado sistema turi būti įvertinta pastato projektavime.

Specializuojamės tik fasadų šiltinimo ir apdailos darbuose. Turime sukaupę ilgametę patirtį tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijoje, todėl gerai žinome vartotojų poreikius. Turime aukštos kvalifikacijos darbuotojus. Naudojame tik patikrintas ir sertifikuotas fasadų sistemas.

Taip, tai viena iš seniausių fasado sistemų, nereikalaujanti priežiūros.

Reikalingas klinkerinis, apdailinis mūras statyboms? UAB „Kovenda“ siūlo platų jo pasirinkimą. Mūsų specialistai pasiruošę atsakyti į dominančius klausimus ir parekomenduoti geriausią sprendimą asmeniškai Jums.

KLAUSKITE

Taip